gündem

Laz hostes ile acil çıkış brifingi1 Abant Bildirisine Talpa’dan Kınama1 Tai1 Havasen Sendikasının Sorulara Cevabı2 Havaiş Abant Bildirisi2 Thy ve Tai işbirliği1 Uçaktaki en pis yerler1 Starman1 kabin memuru mülakat kılavuzu1 Thy 3. Havalimanına Nasıl Taşınacak1 Karadenizli Hostes1 Sedat Şekerci Uçuş Eğitim Merkezi1 doco’nun yine zam yapmaması1 AtlasGlobal Khb Başkanının İstifası3 Bir maaş prim6 Bilal’e Anlatır Gibi FTL5 Yararlı Belgeler1 Tassa’nın Bilal Ekşi ziyareti1 İnstagram fenomeni türk kadın pilotlar3 Kabin Eğitim Ders Kodları1 Uçuş Emniyeti Açısından Kullanılması Uygun Olmayan İlaçlar Listesi1 uçucusözlük mobil uygulama4 Ekip tahsis2 maaş bankası mı değişiyor8 softlardan yapılabilecek kokteyller5 Thy ve özyeğin üniversitesi işbirliği1 Sunexpress Kabin Memuru Alımı5 Operasyonel çoklu pilot sınırlaması OML1 hostesine sahip çık1 ELAL havayolu pilotları2 2018 Airbus Fiyat Listesi1 Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı1 Hava Polisleri Geliyor2 özel durumlu yolcu1 harekatmemuru.com1 harekat memuru1 Uçucu Sözlük başladığından beri1 Geniş Koltukların ücretli olması1 Efsane Uçuş Paternleri4 air berlin çikolatasının satışa çıkması2 pegasus hava yolları trabzon kazası5 2017 Kaza Raporu1 British Airways in kısa mesafe uçuşlarında koltuk yatırılmaması1 TK Roster App2 Kaçak yolcu3 alıma 20 dakikadan fazla olmasına rağmen ayaklanan yolcular1 Uçucu sözlüğü uçuracak olmaları6 Ben sıcak yemiyorum5 HavaSen2 Turkish Cargonun Hava Kargo ödüllerine Aday Olması1 Temettü13 Sırma Su3 Kaptanla harekat memurunun kavga etmesi1 DLR1 Arap yolcu7 Tk’da uyuz olunan tripler8 Toplayama drawer almadan çıkan hostes11 çift purser’ın geri gelmesi5 Yeni pegasus reklamı3 Uçak suyundan çay veya kahve içmek4 Uçaklarda tahta oyuncak dağıtılması2 emirates’in ultra lüks suitleri2 Tassa’nın yeni yıl hediyesi2 HAVAYOLU GüVENLİĞİ SIRALAMASI 20181 dyned1 İlker Aycının internet özür mektubu1 Turkish Cabin Interior Inc.3 iç hatlarda yeni servis uygulaması1 iş kazası1 Kıdem Tazminatı1 icao1 Roma Rehberi1 low cost airline1 Yılbaşına uçakta girmek1 Webpass ve Up’tan yer durumunun kaldırılması5 madagaskar yatının devam etmesi2 28 Aralık 2017 yeni ay uçuş programlarının çıkmaması5 Amsterdam4 Nomad list1 instagram pilotları0 Yeni sendika2 Sıtma Kiti3 Atlas Global’in 4 yıldızlı Havayolu olması2 Uçuşta Beddua7 boş koltuktaki anketi dolduran kabin memuru2 Shgm Gönüllü Raporlama Formu1 Aşırı yorgunluk Risk Yönetimi FRM1 Boeing1 Anadolu Jet1 Anadolu Jet’in Ayrılması1 Yolcu kafası8 Etihad’ın Kabinde Satışa Başlaması2 aidiyet2 Easa1 Code Share1 hayaletli jakarta oteli2 Dünyanın en güzel hostesi3 Erzincan havalimanı1 Thy’nin Taşınmak İstememesi2 Thy’nin II. Pilot Aday Adayı Araması1
Etiketler Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

Webpass ve Up’tan yer durumunun kaldırılması

Daha önce uhkm’den kaldırılan yolcu sayısı bilgileri şimdi de UP uygulamasından kaldırılmış gorunuyor. Tüm gecmiş ve gelecek uçuşlar 0/0 şeklinde geliyor.
Bununla beraber webpass’taki yeşil, sarı ve kırmızı renkli yer durumunu ifade eden simgeler de kaldırılmış.
Yani artık bir seyehat planlarken hangi uçak ile gidebileceğinizi düşüneceğiniz, ona göre başka planlamalar ve rezervasyon yaptırabileceğiniz bir veri yok. Alana gidip şansımızı denemek tek çaremiz.

Edit: an itibari ile düzelmiş durumdur.
Sistemsel bir durummuş belli ki. Neyse gecmiş olsun

gün gecmiyorki yeni bir sacmalikla güne baslamayalim.

Bir sebeb arıyorum bulamıyorum. Neden çalışan bir sistem müdahale ile bozulur. Bir ara doğrulamada sms ve eposta seçenekleri vardı. Onu da kaldırdılar.. Ama seçenek sayfası kalkmadı yine ordan mecburi sms sekmesini seçiyorsun… bir zahmet onu da kaldırın ne mantık o sayfa sürekli karşımıza çıkıyor. Neyse konu bu değil aslında ama aynı paralel de.. inşallah geçici bir bakımdır ve daha güzel ve rahat kullanımlı bir şekilde geri döner. Mesela moca’daki gibi yolcuyu daha detaylı görebileceğimiz (um,pass,vip..vs) bir şekilde olur.
Olur mu ? Eheheh tabi olmaz..

UP’den webuhkm’den gözükmüyor. webpass’tan girelim yeşil sarı kırmızı olayına bakalım dedik o da kalkmış. açıkcası tek tek bu programlarla uğraştıklarını sanmıyorum. belli ki bu üç siistemin de data’yı aldığı tek bir yer var, o data’nın online halini offline yapmışlar gibi gözüküyor. yeniyıl, yeni sistemlerin güncellemesi diyeceğim de bu kadar uzun sürmezdi.

tek bir çare var ey dostlar, yani ben öyle yapıyorum.

mesela bilet alacağız değil mi? yer var mı yok mu kardeşimiz eşimiz nasıl uçacak? https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ burdan bilet al diyoruz seyahat edeceğimiz destinasyonu ve tarihi seçiyoruz. mesela aynı gün için bilet fiyatlarına ve bir sonraki gün için bilet fiyatlarına ve 1 ay sonraki bir gün için bilet fiyatlarına bakıyoruz. bilet fiyatlarından kısmı de olsa doluluk anlaşılabiliyor.

off yazarken baydım.

cuma günü gelen bildirimle up üzerinde sistemin düzelmiştir.
uhkm den kontrol eden var mı?