gündem

Laz hostes ile acil çıkış brifingi1 Abant Bildirisine Talpa’dan Kınama1 Tai1 Havasen Sendikasının Sorulara Cevabı2 Havaiş Abant Bildirisi2 Thy ve Tai işbirliği1 Uçaktaki en pis yerler1 Starman1 kabin memuru mülakat kılavuzu1 Thy 3. Havalimanına Nasıl Taşınacak1 Karadenizli Hostes1 Sedat Şekerci Uçuş Eğitim Merkezi1 doco’nun yine zam yapmaması1 AtlasGlobal Khb Başkanının İstifası3 Bir maaş prim6 Bilal’e Anlatır Gibi FTL5 Yararlı Belgeler1 Tassa’nın Bilal Ekşi ziyareti1 İnstagram fenomeni türk kadın pilotlar3 Kabin Eğitim Ders Kodları1 Uçuş Emniyeti Açısından Kullanılması Uygun Olmayan İlaçlar Listesi1 uçucusözlük mobil uygulama4 Ekip tahsis2 maaş bankası mı değişiyor8 softlardan yapılabilecek kokteyller5 Thy ve özyeğin üniversitesi işbirliği1 Sunexpress Kabin Memuru Alımı5 Operasyonel çoklu pilot sınırlaması OML1 hostesine sahip çık1 ELAL havayolu pilotları2 2018 Airbus Fiyat Listesi1 Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı1 Hava Polisleri Geliyor2 özel durumlu yolcu1 harekatmemuru.com1 harekat memuru1 Uçucu Sözlük başladığından beri1 Geniş Koltukların ücretli olması1 Efsane Uçuş Paternleri4 air berlin çikolatasının satışa çıkması2 pegasus hava yolları trabzon kazası5 2017 Kaza Raporu1 British Airways in kısa mesafe uçuşlarında koltuk yatırılmaması1 TK Roster App2 Kaçak yolcu3 alıma 20 dakikadan fazla olmasına rağmen ayaklanan yolcular1 Uçucu sözlüğü uçuracak olmaları6 Ben sıcak yemiyorum5 HavaSen2 Turkish Cargonun Hava Kargo ödüllerine Aday Olması1 Temettü13 Sırma Su3 Kaptanla harekat memurunun kavga etmesi1 DLR1 Arap yolcu7 Tk’da uyuz olunan tripler8 Toplayama drawer almadan çıkan hostes11 çift purser’ın geri gelmesi5 Yeni pegasus reklamı3 Uçak suyundan çay veya kahve içmek4 Uçaklarda tahta oyuncak dağıtılması2 emirates’in ultra lüks suitleri2 Tassa’nın yeni yıl hediyesi2 HAVAYOLU GüVENLİĞİ SIRALAMASI 20181 dyned1 İlker Aycının internet özür mektubu1 Turkish Cabin Interior Inc.3 iç hatlarda yeni servis uygulaması1 iş kazası1 Kıdem Tazminatı1 icao1 Roma Rehberi1 low cost airline1 Yılbaşına uçakta girmek1 Webpass ve Up’tan yer durumunun kaldırılması5 madagaskar yatının devam etmesi2 28 Aralık 2017 yeni ay uçuş programlarının çıkmaması5 Amsterdam4 Nomad list1 instagram pilotları0 Yeni sendika2 Sıtma Kiti3 Atlas Global’in 4 yıldızlı Havayolu olması2 Uçuşta Beddua7 boş koltuktaki anketi dolduran kabin memuru2 Shgm Gönüllü Raporlama Formu1 Aşırı yorgunluk Risk Yönetimi FRM1 Boeing1 Anadolu Jet1 Anadolu Jet’in Ayrılması1 Yolcu kafası8 Etihad’ın Kabinde Satışa Başlaması2 aidiyet2 Easa1 Code Share1 hayaletli jakarta oteli2 Dünyanın en güzel hostesi3 Erzincan havalimanı1 Thy’nin Taşınmak İstememesi2 Thy’nin II. Pilot Aday Adayı Araması1
Etiketler Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

Uçuşta Beddua

Geçtiğimiz mayıs ayında kabinde yaşanan üzücü olay herhangi bir aksiyon alınmaması nedeniyle artık gazetelerinde gündemine geldi.Hürriyet yazarı Uğur Cebeci’nin Kokpit.aero sitesinde yayınladığı yazıda olayı detaylı anlatıyor.

TÜRK Hava Yolları’nda pas biletle yolcu olarak uçan bir kaptan pilot ve eşinin tepkisi, yolcuları isyan ettirdi. Olay, 18 Mayıs 2017’de meydana geldi. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Barcelona’ya gidecek THY uçağı henüz yerdeydi. Business class’ta Kabin Amiri F.D., ‘hoş geldiniz’ içeceklerini dağıtıyordu.

Sıra 6A ve B koltuğunda oturan pass yolcular Kaptan Pilot M.K. ve eşi B. K. gelmişti. Kaptanın eşi, kabin amirinden ‘welcome drink’ yani ‘hoş geldiniz içeceği’ olarak limonata istedi. Amir bardağı verirken bir anda B. K.’nın kolu bardağa çarptı. Limonata üzerine döküldü.

‘LANET OLSUN’ DİYE BAĞIRDI

B.K. önce ‘Lanet olsun’ diye bağırdı. Kabin Amiri, hatanın kendisinin olmamasına rağmen hemen özür dileyip kaptan pilotun eşinin kıyafetini temizleye yardım etmeye çalıştı. Ancak bağırmaya devam eden kaptanın eşi “THY’nin Allah belasını versin. Bu nasıl servis!” demesi, diğer yolcuların dikkatini çekti. Uçuşun daha başında huzur bozuldu.

Bu arada kaptanın eşi kaptan M.K.’ya dönerek “Bavuldan temiz kıyafet istiyorum. Söyle aşağıdan bavulu çıkarsınlar” dedi. Pass yolcu kaptan pilot kapıya doğru yöneldi. Ancak yer hizmetleri personeli yüklemenin tamamlandığını, kargonun kapandığını, uçağın dakikalar içinde de motor çalıştıracağını belirterek bu isteğini yerine getirmedi. Buna daha çok sinirlenen B.K. hanım, kocasına dönerek “O hostes bu şirketten atılacak” diye bağırdığı da yolcular tarafından duyuldu.

UÇUŞ BOYUNCA EZİYET

Sürekli söylenen ve diğer yolcuları da rahatsız eden kaptan eşi, uçuş boyunca kabin ekiplerine adeta eziyet etti. Türk kahvesi istedi. Beğenmeyerek geri gönderdi. Bir daha yaptırdı. Yine içmedi. Yanlarında oturan kızlarına kahvaltı servis edilmişti. “Kızımın bu tepside yiyeceği bir şey yok” diyerek tepsiyi geri yolladı.

Bu bağırtıdan yolcular da çok rahatsız oldu. Uçaktaki görevli diğer kabin memurları da verdikleri ifadelerle olaya birebir tanıklık ettiler. Ve yaşadıklarını, yani pass yolcu kaptan pilotun eşinin yaptıklarını, söylediklerini kelimesi kelimesine yazdılar. Böylece olayla ilgili bir zabıt tutulmuş oldu. Uçuşu gerçekleştiren kaptan pilot ve first officer yani ikinci pilot ise olayla ilgili hiç bir şeye katılmadılar.(?)

Uçuştan sonra Kaptan Pilot M.K. kabin amirinden şikâyetçi oldu. THY Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yazdı. Şimdi THY de bir “Beddua” soruşturması başladı. Şirketin çok hassas olduğu konular arasında yer alan bu tip hakaretler genellikle THY içinde hızla soruşturulup ceza ile sonuçlandırılıyor. Ama şirket henüz Mayıs ayından bu yana bir karar vermiş değil.

ulan senin kocanın para kazandığı yere sen nasıl böyle bir şey diyebilirsin, hadi senin kumaşın belli sen nasıl kaptansın ki ya da nasıl insansın ki çalıştığın yere ve insanlara böyle davranan karının lafıyla bir de valiz almaya kapıya falan gidiyorsun da onu susturamıyorsun, ekip keşke para toplayıp yüzüne atsaymış kadının nasıl bir görmemişlik söylenecek dağlar kadar şey var. Yazık çok yazık. Bknz: sinirden uçan adam sabriye döndüm

allah belani versin b.k hanim. ismin gibisin. kocanın da senden farkı yok. bu is yine de kabin amirine patlarsa hic sasırmam. gücü olanın her daim haklı oldugu canım ulkem.

*new gıybet arrived*

Olay yaşandıktan 200 gün sonra yönetimden ilk karar olarak beddua eden Kaptan Pilot eşi B.K.’nın bedava uçuş yapabildiği pas bilet, CED bilet hakkı iptaldi. Olay sırasında eşine engel olamayan Kaptan Pilot M.K. da THY Disiplin Kurulu’na verildi.

Uçuşun sorunlu geçeceği öngörüsünde bulunarak yerdeyken uçaktan indirilmesi gereken b.k

entry nick uyumu. adeta korku filmi ismi.
kaptan .mk ve eşi b.k hanim. mayis’ta sinemalarda..